Zlato!

Srpska stonoteniserka Borislava Perić-Ranković osvojila je zlato na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru u klasi četiri, pošto je pobedila Kineskinju Miao Cang sa 3:2 (11:4, 6:11, 7:11, 11:3, 11:6).

Borislava Perić Ranković je posle pobede u polufinalu nad Sju Gilors iz Velike Britanije obezbedila odličje, bilo je samo pitanje kojeg sjaja će medalja biti.

Naša stonoteniserka se u finalu sastala sa odličnom Kineskinjom Žang Mijao, igračicom koja je uspela da u borbu za zlato dođe preko druge naše takmičarke Nade Matić.

Borislava je od starta krenula dobro, prvi set je rešila u svoju korist – 11:4 za svega pet minuta igre.

Kineskinja je uzvratila u drugom delu, bila je bolja od naše takmičarke sa 11:6.

U trećem setu Mijao je bila bolja (11:7), ali Borislava nije želela da se tako lako preda. U četvrtom setu je uspela da uzvrati i vrati se u meč (11:3).

Perić Ranković je još jednom pokazala da nikada ne odustaje i da je pravi borac. U petom setu je bila najbolja, i to kada je bilo najpotrebnije.

Borislava je slavila sa 11:6 i zasluženo stigla do zlata!

Borislava Perić-Ranković je do sada osvojila dve srebrne olimpijske medalje, u Pekingu 2008. i Londonu četiri godine kasnije.

NAJNOVIJA VEST:

Srpska stonoteniserka Nada Matić osvojila je bronzanu medalju u klasi četiri na POI u Riju.

Matićeva je u meču za treće mesto pobedila Britanku Su Gilroj sa 3:2 (12:14, 8:11, 11:8, 11:6, 11:6)

(Skandalozno.rs, Izvor: blic.rs/Kurir sport)

Budite prvi sa komentarom na članku "BRAVO: Borislava Perić-Ranković osvojila ZLATO na Paraolimpijskim igrama u Riju!"