Bronza za Srbiju: „Orlići“ u borbi za 3. mesto pobedili Hrvatsku!

Ilustracija

foto-ilustracija: pixabay.com

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evrobasketu u Podgorici, pošto je posle velike borbe u meču za treće mesto porazila Hrvatsku (76:71).

Izabranici selektora Slobodana Klipe napravili su veliki uspeh i doneli našoj zemlji treće odličje ovog leta u mlađim kategorijama, posle zlatnih juniora i srebrnih juniorki.

U polufinalu su poraženi od domaćina Crne Gore posle velike borbe i neizvesne završnice sa 73:66, dok je Francuska deklasirala Hrvate sa 83:60.

„Orlići“ su tako posle nepuna 24 sata ponovo izašli na parket i u dramatičnom finišu uspeli da slome otpor komšija na šampionatu u Podgorici.

Imali su naše košarkaške nade i plus 15 u prvom poluvremenu, jasno je bilo da ne mogu na istom nivou da iznesu tako važnu utakmicu, pa je došlo do pada, razumljivog u njihovom uzrastu. Treća četvrtina je bila za zaborav, Hrvati su se bili razigrali, iskorstili pad i preokrenuli.

Bio je to uvod u neizvesnu, odlučujuću deonicu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu i u poslednja dva minuta ključnu ulogu odigrao je Langović.

Pogodio je tri bitna penala i onda sjajan prodor Pažina potvrdio fantastičnom blokadom kojom je trasirao put Srbiji ka bronzi.