Evroliga: Zvezda šokirala Real usred Madrida

Pobeda

Košarkaši Crvene zvezde načinili su senzaciju i pobedili Real u Madridu u utakmici desetog kola Evrolige – 87:83 (19:24, 27:15, 21:19, 20:25).

Zvezda više nije usamljena na dnu tabele, sada se sa tri pobede (uz sedam poraza) nalazi u grupi timova od 12. do 16. mesta.

Real je doživeo peti poraz u poslednjih šest evroligaških utakmica! Sada ima skor 5-5 kao i Žalgiris i Bamberg na potezu od sedme do devete pozicije.

Crveno-beli su prednost stečenu sredinom druge četvrtine (34:32) uvećavali do maksimalnih „plus 13“ u trećoj deonici. Real se „digao“ u poslednjoj četvrtini, uspeo da izjednači u finišu (79:79 i 81:81) i završnicu učini dramatičnom.

Međutim, mladi Davidovac je na kraju pogodio tri od četiri slobodna bacanja, a onda sedam sekundi pre kraja i Antić trojku, kojom su zadali završne udarce Realu.

Zvezda je do prednosti stigla zahvaljujući dalekometnoj paljbi, a na isti način je i kasnije odbijala napade Madriđana.

Crveno-beli su čak 40 puta šutirali za tri poena! Pogodili su 17 puta.

Ovo je prva pobeda Crvene zvezde nad Realom u Madridu!