NOVOSTI

Nemci pali u paklu „Pionira“: Crvena zvezda ušla TOP 16 Evrolige!

Ilustracija

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Bajern u meču poslednjeg kola Grupe A Evrolige – 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11).

Crveno-beli su se drugu sezonu zaredom izborili za plasman među 16 najboljih u Evropi.

Do tog uspeha su stigli posle drame u beogradskom „Pioniru“ i pobede nad Bajernom u meču koji je direktno odlučivao o prolasku dalje.

Beogradska ekipa je takmičenje u Grupi A završila sa učinkom 5-5, baš kao i Himki i madridski Real. Prvi je Fenerbahče (8-2), a iza Zvezde su ostali Bajern (4-6) i Strazbur (3-7).

Na kraju, Zvezda je savladala Bajern sa devet poena razlike, ali do trijumfa je došla kroz dramu.

Crveno-beli su furiozno startovali i već u prvoj četvrtini stekli ogromnu prednost (23:10). Međutim, u drugoj i trećoj deonici gostima je proradio šut, zaigrali su jaču odbranu i uspeli da dođu do čak „plus 11“ – 67:56 i to na početku poslednje četvrtine! Ipak, domaćini se nisu predavali i uspeli da naprave veliki preokret.

Junak je bio mladi Marko Gudurić, koji je sa dve vezane trojke (jedna uz faul), odnosno sedam uzastopnih poena, vratio svoj tim u vođstvo 69:68. To je bila inicijalna kapisla za Delije, ali i crveno-bele košarkaše da, kao i na početku, i u finišu budu furiozni.

Kvinsi Miler je je meč završio sa 20 poena i deset skokova, Maik Cirbes sa 17 poena i devet skokova, Gudurić sa 16 poena, a Stefan Jović sa devet poena i čak 13 asistencija, ali i nekoliko ključnih odbrana.

Kod gostiju najbolji je bio Duško Savanović sa 19 poena, ali treba reći da ga je u drugom poluvremenu „izdao“ šut, jer je prvih 20 minuta završio sa čak 15 datih poena.

Crvena zvezda će u TOP 16 fazi igrati u Grupi E sa: Fenerbahčeom, Laboralom ili Efesom (Turci, ako pobede Olimpijakos), Panatinaikosom, Darušafakom, Lokomotivom Kuban, Unikahom ili CSKA (ko izgubi ide u grupu E) i Cedevitom.