Bronza za Srbiju

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju osmu za našu zemlju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je u meču za treće mesto porazila Francusku (70:60).

Ovo je bila repriza finala Eurobasketa od prošle godine kada su naše devojke iznenadile Francuskinje i osvojile titulu. A sada su došle i do olimpijske medalje.

[adsenseyu6]

Od početka smo imali prednost nad rivalkama 18:7, koje su samo krajem druge i početkom treće četvrtine uspele da dođu do egala 31:31.

Nakon toga smo preuzeli inicijativu, počeli da igramo kako znamo i ponovo vratili prednost 60:45 na početku četvrte deonice.

Iako su Francuskinje napadale, uspeli smo da izdržimo i da pobedimo za bronzanu medalju.

– Presrećna sam.

Drago mi je da smo se vratile posle izgubljenog polufinala.

Ispisale smo istoriju, pokazale da smo tim.

– Što se tiče utakmice, kada smo iskontrolisale skok uspele smo da nametnemo svoj ritam.

Ginule smo u odbrani, ginule jedna za drugu i to je dalo rezultat – rekla je Tamara Radočaj.

Selektorka Marina Maljković je posle meča rekla:

– Imamo izvanredne sportiste, nemojte da zamerite, ali bronzana medalja u ženskoj košarci za našu zemlju je ČUDO.

Na poluvremenu su imale sastanak i Marina je otkrila šta je rekla:

– Prvi put sam vređala devojke javno. Morala sam da ih šokiram da izađe to iz njih, da daju sve od sebe za ovu bronzu– otkrila je Marina.

[adsenseyu1]

NA POČETKU SE VIDELO KO ŽELI MEDALJU

Početak meča je bio kao iz snova. Naše devojke su povele sa 18:7 i sve je delovalo odlično. Devojke su trčale, borile se i sve je nagoveštavalo našu pobedu.

Međutim, veliki pad se desio u drugom periodu.

Najpre nismo dali koš ti minuta, a popustili smo u odbrani i dozvolili smo da Francuskinje naprave seriju 17:7, da do poluvremena budu u egalu 27:27.

Posle izlaska na teren na početku trećeg perioda sve je bilo jasno. Srbija je želela tu medalju više od Francuskinja.

U 25. minutu je bilo 42:40, a onda je krenula ofanziva.

Za dva minuta usledila je serija 13:0 kojom je Srbija došla na 53:40 i rešila meč. Dominirala je Sonja Petrović koja je u tim momentima povukla ekipu sa šest vezanih poena.

Od tada pa nadalje, naš tim je održavao razliku iako su Francuskinje uspevale da spuste ispod deset poena razlike u nekoliko navrata – 60:52.

Ali, tada je usledila trojka Tamare Radočaj za 63:52 kojom je odbijen napad rivalki i utaban put ka medalji.

Printskrin: RTS

(Skandalozno.rs, Izvor: telegraf.rs)

Budite prvi sa komentarom na članku "Osma medalja za SRBIJU: Košarkašice osvojile BRONZANU MEDALJU, pala i Francuska!"