PODVIG Srpkinje: Aleksandra Krunić izbacila 7. nosioca na US Openu!

Pobeda

Aleksandra Krunić je ostvarila veliki uspeh pošto je pobedila Džoanu Kontu sa 4:6, 6:3, 6:4 u prvom kolu US Opena.

U meču koji je trajao dva sata i 18 minuta, srpska teniserka (78. na svetu) izgubila je prvi set, ali se vratila, preokrenula situaciju na terenu u svoju korist i zasluženo savladala sedmu favoritkinju poslednjeg grend slema u godini. Krunićeva će u drugom kolu Otvorenog prvenstva SAD igrati protiv bolje iz duela Tomljanović (Australija) – Larson (Švedska).

Hrabro je Aleksandra Krunić ušla u meč sa britanskom teniserkom, sedmom na VTA listi. Posle gubitka dva servisa, vratila je finalistkinji Vimbldona istom merom, ali je rivalka još jednim brejkom stigla do 6:4.

Džoana Konta

Džoana Konta – foto: Tanjug/AP

U drugom setu je viđen samo jedan brejk, u osmom gemu, koji je osvojila Aleksandra. Zatim nije propustila priliku da na svoj servis izjednači u setovima – 6:3.

U odlučujućem periodu meča, koji je trajao 50 minuta, Krunićeva je prva upisala brejk, u trećem gemu. Međutim, već u sledećem Konta je uzvratila. Prelomni trenutak se dogodio u sedmom gemu, kada je naša teniserka ponovo osvojila brejk.

Zatim je do kraja čuvala servis i stigla, posle druge meč-lopte, do – 6:4.

(Skandalozno.rs, Izvor: sport.blic.rs)

Budite prvi sa komentarom na članku "PODVIG Srpkinje: Aleksandra Krunić izbacila 7. nosioca na US Openu!"