PORAZ: Slaba Srbija izgubila od Austrije (2:3), ostala još jedna šansa

Ilustracija

foto-ilustracija: pixabay.com

Fudbaleri Srbije poraženi su u Beču od Austrije sa 3:2, ali i dalje sudbinu plasmana na Mundijal drže u svojim rukama.

Za plasman na Svetsko prvenstvo Srbiji je neophodna pobeda u ponedeljak nad Gruzijom u Beogradu!

Bio je ovo prvi poraz Srbije u kvalifikacijama, i to u najnezgodnijem trenutku.

Tim Slavoljuba Muslina je poveo u 11. minutu golom Milivojevića, Austrija je preokrenula golovima Burgštalera u 25. i Arnautovića u 76. minutu.

Nemanja Matić je u 83. minutu doneo izjednačenje Srbiji, ali je Šaub u 90. minutu priredio hladan tuš Srbiji.

Srbija uoči poslednjeg kola ima bod više u odnosu na Vels. Pobedom nad Gruzijom bi osigurala plasman na Mundijal, bez obzira na ishod poslednjeg kola.

Vels u poslednjem kolu dočekuje Irsku i to će biti i duel za drugo mesto u grupi.

AUSTRIJA – SRBIJA 2:2 (1:1)

Strelci: Burgštaler 25, Arnautović 76, Šaub 90 – Milivojević 11, Matić 83

Početak meča: 20.45

Stadion: Ernst Hapel
Gledalaca: 42.400
Sudija: Pavel Kralovec (Češka)

AUSTRIJA: Lindner – Bauer, Dragović, Danso, Veber – Baumgartlinger, Ilsanker – Grilič, Kajnc, Arnautović – Burgštaler.

SRBIJA: Stojković – Ivanović, S. Mitrović, Nastasić – Milivojević, Matić – Rukavina, Gaćinović, Tadić, Kolarov – A. Mitrović.

(Skandalozno.rs, Izvor: kurir.rs)

Budite prvi sa komentarom na članku "PORAZ: Slaba Srbija izgubila od Austrije (2:3), ostala još jedna šansa"