Đoković u polufinalu Rolan Garosa: Novak pregazio Zvereva!

Titula u Madridu

Novak Đoković – foto: AP

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa pošto je sa 7:5, 6:2, 6:2 savladao Nemca Aleksandra Zvereva.

Meč, koji je zbog kiše umesto u sredu igran dan kasnije, bio je vrlo dramatičan u prvom setu. U devetom gemu Zverev je prvi napravio brejk i došao u priliku da bude prvi teniser, koji je ove godine u Parizu oduzeo servis Đokoviću.

To kao da je probudilo Novaka, koji je dobio četiri naredna gema i tako ne samo osvojio set, već i u drugom delu igre stekao brejk prednosti.

Do kraja drugog seta, srpski teniser je rutinski završio posao i stigao na korak od okršaja sa Dominikom Timom, koji je u poslednjem četvrtfinalu savladao Karena Hačanova 6:2, 6:4, 6:2.

Novak je početkom trećeg seta imao blagu nervozu, kada je razbio reket zbog nekoliko grešaka u situaciji kada je Zverev bio na konopcima. Ipak, sredinom seta je napravio ključni brejk, zatim je odbranio nalet Zvereva, koji je imao dve brejk šanse u sledećem i tu je već sve bilo jasno.

Kasnije je još jednom napravio brejk i ubedljivo savladao svog rivala za dominantan plasman u polufinale.

(Skandalozno.rs, Izvor: Kurir sport)

Budite prvi sa komentarom na članku "Đoković u polufinalu Rolan Garosa: Novak pregazio Zvereva!"