EP u plivanju: Velimir Stjepanović najbolji u Evropi!

Zlato za Srbiju

Velimir Stjepanović osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Berlinu na 400 metara slobodnim stilom!

Momak iz Srbije je završio trku rezultatom 3:45.66 minuta, ostavivši drugoplasiranog za više od sekunde iza sebe.

Stjepanović je krenuo iz staze sedam i videlo se odmah da je zagrejan da napravi veliki uspeh u Berlinu.

Srbin je već nakon prvog okretanja imao sekund i po prednosti, a to je raslo sve do 350 metara gde su protivnici pokušali da mu ugroze zlato, ali im to nije pošlo za rukom.

Kada se pogleda da je drugoplasirani Italijan Andrea Mičel Darigo isplivao 3:46.91, jasno je koliko Stjepanović bio nadmoćan na kraju, kao i tokom čitave trke.

Bronzu je osvojio Džej Leliot iz Velike Britanije sa rezultatom 3:47.50 minuta, dok je drugom italijanskom plivaču Garbijeleu Detiju izmaklo postolje.