EVROLIGA: Real Madrid novi šampion Evrope!

Final four

Košarkaši Real Madrida postali su novi šampioni Evrolige posle pobede nad ekipom Fenerbahčea rezultatom 85:80.

Košarkaši Real Madrida na ovaj način su došli do desete titule u svojoj klupskoj istoriji. Željko kao trener je večeras imao isti cilj, ali će morati da sačeka najmanje još godinu dana za dvocifren broj trofeja prvaka starog kontinenta.

Ranije danas ekipa Žalgirisa pobedila je CSKA u utakmici za treće mesto.

Fener je dosta bolje ušao u meč, ali kako je utakmica odmicala tako je Real bio sve sigurniji. U toku druge četvrtine Real je došao do dvocifrene prednosti, ali tim Željka Obradovića je uspeo da se vrati u meč najviše zahvaljujući Nikolo Meliju, koji je večeras bio najefikasniji u svom timu.

Do poluvremena ekipa Željka Obradovića je uspela da preokrene rezultat u svoju korist.

Kako je krenulo drugo poluvreme tako su ”Kraljevi” pojačali tempo. Uspeli su da dođu do dvociofrene prednosti, koju Turci nisu uspeli da dostignu do kraja.

Imao je Fener priliku da se vrati u meč na nekih 20 sekundi do kraja utakmice ali posle dva promašena slobodna bacanja Tavarez je pogodio iz skoka u napadu i doneo titulu svom klubu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Fabijan Kozer sa 17 poena, Luka Dončić je dodao 15, a Trej Tomkins 10.

U ekipi Fenerbahčea bolji od ostalih bio je Nikolo Meli sa 28 poena.

MVP finalne utakmice bio je Fabijan Kozer iz Real Madrida.