Kvalifikacije za EP

Reprezentacija Srbije – foto: AP

Reprezentacija Srbije osvojila je bod protiv Portugala u Lisabonu 1:1 (1:1) u svojoj prvoj utakmici u Grupi B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

“Orlovi” su bili hrabri i borbeni na stadionu “La Luž” i zasluženo remizirali sa aktuelnim šampionom Evrope.

Selektor Mladen Krstajić je imao mnogo kadrovskih problema pred meč, ali to se nije video na terenu, jer su “orlovi” ostavili srce na terenu.

I domaćina je zadesio veliki peh, zapravo najveći mogući, jer se posle pola sata povredio Kristijano Ronaldo i morao da napusti igru.

Rivali su se borili spuštenih gardova, a Srbija je do vođstva stigla već posle sedam minuta.

Tadić je “izbacioGaćinovića u koga se golman Rui Patrisio “zakucao”, pa je poljski arbitar Šimon Marčinjak pokazao na belu tačku. Tadić je bio siguran sa 11 metara – 0:1.

Istina je da su Portugalci sve vreme imali veći posed lopte, češće i pretili, ali i “orlovi” su imali nekoliko opasnih kontranapada zbog čega imamo za čim da žalimo.

Prvaci Evrope su izjednačili zahvaljujući individualnom kvalitetu u 42. minutu. Danilo je opalio sa više od 20 metara i zario loptu pod prečku inače sigurnog golmana Dmitrovića, koji tada nije mogao ništa da učini.

Jeste ekipa Mladena Krstajića nešto slabije počela drugo poluvreme, ali je konsolidovala redove na vreme da se frenetično bori i prvenstveno brani i na kraju odbrani.

Istina, u 72. minutu sudija Marčinjak je dosudio penal za Portugal posle igranja rukom Antonija Rukavine, domaćini su slavili…

A onda je prvi pomoćnik Pavel Sokolnicki pozvao glavog sudiju, nešto mu šapnuo, pa je Marčinjak preinačio svoju odluku i pokazao da je lopta za Srbiju!

Kako se meč bližio kraju, Portugalci su vršili sve jači pritisak, ali, kao i tri dana ranije protiv Ukrajine na istom mestu, nisu uspeli da slome otpor gostiju, pa je šampion “starog kontinenta” ostao na dva boda posle dva meča.

U isto vreme Ukrajina je kao gost posle preokreta pobedila Luksemburg 2:1, pa sada tabela Grupe B izgleda izgleda ovako: Ukrajina 4 boda (dva meča), Luksemburg 3 boda (dva meča), Portugal 2 boda (dva meča), Srbija 1 bod (jedan meč) i Litvanija bez bodova (jedan meč).

Naša reprezentacija sledeću utakmicu u kvalifikacijama igra 7. juna protiv Ukrajine u Lavovu.

(Skandalozno.rs, Izvor: Kurir sport)

Budite prvi sa komentarom na članku "Herojska borba “Orlova” u Lisabonu: Srbija osvojila bod protiv Portugala – VIDEO"